İkinci Görüş & İletişim

Kanser tedavisinde ikinci görüş hizmeti

Kanser tanısı ile karşılaşmak oldukça stres verici olabilir. Hastanın kendisini bekleyen karmaşık tanı ve tedavi süreçlerini bir anda ayrıntıları ile anlaması oldukça zordur. Neden kansere yakalandığını algılaması ve aklında beliren milyonlarca soruya cevap bulması zaman alacaktır. Ayrıca kansere yakalanan kişiler bir an önce tedavinin başlamasını ve bu hastalıktan kurtulmayı isterler. Fakat kanserlerin büyük kısmı günler ya da haftalar içinde oluşan bir hastalık değildir ve günler içinde de hızlıca yayılıp vücudu sarmaz. Bu nedenle en iyi tedavi planının yapılması için hemen her zaman fırsat vardır.

Başka bir hekimin sonuçlarınızı değerlendirmesini, veya kendi hekiminizin önerdiği tedavi planının başka bir hekim tarafından gözden geçirilmesini isteyebilirsiniz. Buna ikinci görüş almak denir.

Doktorunuza tamamen güveniyor olabilirsiniz, fakat hangi tedavinin sizin için en iyi olduğunu anlamak için ikinci görüş yardımcı olabilir.

Tüm test sonuçlarınız ikinci görüş verecek doktora ulaştırılmalıdır. Bazı kişiler doktorlarından test sonuçlarını istemekten çekinebilir. Bununla birlikte ikinci görüş, dünya genelinde kanser tedavi sürecinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Örneğin bir hekim kanser olduğunda, tedavisine karar vermek için birden çok hekimle görüşmektedir. En doğru kanser tedavi planını yapmak hem yaşam sürenizi hem de yaşam kalitenizi etkileyecek çok önemli bir karardır.

Değerli hasta ve hasta yakınlarımız, ikincihekim@gmail.com mail adresimize ikinci görüş taleplerinizi yazabilir veya 05065354826 nolu telefonu arayarak ikinci görüş hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.