Güncel Koronavirüs Haberleri
Güncel Koronavirüs Haberleri
Anasayfa - Kanser Haberleri - Genel Kanser Haberleri - Koronavirüs Haberleri - Koronavirüs Pandemisinin Çevreye Etkisi – Resimli Anlatım

Koronavirüs Pandemisinin Çevreye Etkisi – Resimli Anlatım

Koronavirüs Pandemisinin Çevreye Etkisi – Resimli Anlatım
paylaşwhatsappfacebooktwitterlinkedin
Yazı Boyutu:
Küçült
Sıfırla
Büyült
07.05.2020

Yeni tip koronavirüse bağlı gelişen COVID-19 hastalığı, dünya genelinde her ülkeyi etkiledi ve 11 Mart 2020'de Dünya Sağlık Örgütü bu salgını COVID-19 Pandemisi olarak ilan etti.

COVID-19 Pandemisi dünya çapında ilerlerken, yaşamları tehdit ediyor ve dünya ekonomisini baskılıyor, bununla birlikte çevre üzerinde de derin bir etkisi oldu. Bu etkilerin kimi olumlu kimi olumsuz.

Bilim insanları ilk olarak, pandeminin başladığı Çin'de sera gazı emisyonlarında bir düşüş olduğunu fark ettiler. Salgın dünyaya yayıldıkça ve endüstriyel faaliyetler azaldıkça, küresel ısınmanın ana sorumlularından kabul edilen sera gazı emisyonları da azalmaya devam etti.

Bu arada, hızlı yayılan sosyal medya paylaşımları kentsel alanlarda vahşi yaşam manzaraları ortaya çıkarmaya başladı ve bize, "doğa sıfırlama düğmesine bastı" yorumları yaptırdı.

Daha az dikkat çeken ise, tıbbi atık ve online alışverişlerden gelen ambalajlarda dramatik artışlar idi (bakınız: COVID-19 Pandemisi döneminde unutulan bir konu: TIBBİ ATIKLAR)

Bu yazıda, bugüne kadar COVID-19 krizinin tüm çevresel etkilerine ve gelecekte iklim değişikliğiyle mücadele etmek için bu trajediden hangi dersleri alabileceğimize bakacağız. Gelin, özel infografimiz ile verilere bakalım:

*

- TÜM KORONAVİRÜS İNGOGRAFİLERİMİZ

*

- TÜM KORONAVİRÜS YAZILARIMIZ

*

Sağlıklı ve mutlu kalın...
Kaynak:

BY BRONWYN KIENAPPLE.
The Coronavirus Pandemic’s Impact on the Environment [Infographic]
venngage.com - APR 14, 2020
Sayfada yer alan yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.