Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN

Kanser tedavisinde başarı, doğru tedavinin doğru zamanda tercih edilmesi ile olur. Önemli olan alanında yetkin hekimleri ve ileri teknolojiyi doğru zamanlama ile bir araya getirebilmektir.

Kanser tanı ve tedavi süreci hasta ve ailesini son derece zorlayan bir süreçtir. Kanser kuşkusu sonrası yapılan tetkikler, biyopsi süreci, kanserin saptanması ve sonrasında tüm bilgilerin hasta ve ailesi ile paylaşılarak hasta için en doğru tedavi planının yapılması zaman alır.

Bununla birlikte tedavinin başlaması ile de bu zorlu süreç tamamlanmış olmaz. Farklı tedavi seçenekleri ve ardışık veya kombine uygulanacak tedavilerin doğru zamanlaması, tedaviye yanıtsızlık, tedavi yan etkileri, alternatif tedaviler, eş-dost önerileri, daha önce benzeri tedavi almış hastaların önerileri ile bazen durum beklenenden daha karmaşık hal alabilir.

Görüldüğü üzere bu süreçte hasta ve ailesini bekleyen çok sayıda soru vardır. Bizler sizlere bu zorlu yolunuzda kolaylık sağlamak amacı ile örnek sorular hazırladık. Bu sorulara vereceğimiz kısa yol gösterici yanıtlara bakarak size özel meraklarınız belirleyebilir, hekiminizle paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz direkt kliniğimizi ziyaret edip ikinci görüş hizmeti de alabilirsiniz. Amacımız en uygun tedaviyi en doğru zamanda almanıza yardımcı olmaktır. Verdiğimiz ikinci görüşte, kanserli hasta ve ailesinin bilmek istediği tüm soruları bilimsel kanıtlar eşliğinde ekibimizle ve gerekli durumlarda size özel ulusal ve uluslararası konseyler oluşturarak yanıtlamaya çalışıyor olacağız.